Facebook Kapak Fotoğrafını Değiştirme

Facebook Kapak Fotoğrafını Değiştirmeİnternette gezinirken harika bir kapak fotoğrafı buldunuz ve profilinize onu yerleştirmek mi istiyorsunuz? Genelde herkesin yaptıgı budur. Mobil cihazınızdan nasıl kapak fotoğrafını değiştireceginizi bilmiyorsanız hadi gelin bizimle ögrenin nasıl yapıldıgını. Her zaman oldugu gibi ilk önce facebook android uygulamamızı çalıştırıyoruz ve hesabımıza giriyoruz.

Okumaya devam et

Facebook Profil Resmini Değiştirme İşlemi

Facebook Profil Resmini Değiştirme İşlemiFacebook’taki profil resmini değiştirmek isteyenler bu konumuzda nasıl değiştireceklerini ögrenebilecekler. Yeni bir resim çekildiyseniz ve resminizi profil fotoğrafı yapmak istiyorsanız cep telefonunuzdan şu ayarları yapın. Facebook uygulamanızın sag üst tarafında olan simgeye dokunun. Önünüze gelen menüdeki profil resminize dokunun. Sonra profil sayfanıza gireceksiniz ve oradaki profil resminizede dokunun.

Okumaya devam et

Facebook’ta İstemediğiniz Arkadaşınızı Silin

Facebook'ta İstemediğiniz Arkadaşınızı SilinDaha önce arkadaş listenize eklediginiz birini artık arkadaş listenizden çıkarmak istiyorsanız ve bu işlemin nasıl yapılacagı konusunda fikriniz yoksa merak etmeyin size söyleyecegiz şimdi nasıl yapılacagını. Çünkü istiyonmu.com sizin her zaman bu tür konularda yanınızda! Arkadaş listenizden herhangi birini silmek için aşağıdaki adımları uygularsanız yeterli olacaktır sizin için…

Okumaya devam et

Facebook’ta Etiketi Kaldırma

Facebook'ta Etiketi KaldırmaFacebook’ta arkadaşlarınızdan biri sizi paylaştıgı bir gönderiye etiketledi. Ama siz o gönderide yer almak istemiyorsunuz. Bu gayet dogal birşey! Sizin tek yapacagınız şey var oda gönderideki etiketinizi kaldırmak. Bunu yapmakda çok basit oldugu için size hemen anlatalım. İstediğiniz bir etiketi kaldırın.

Okumaya devam et

Facebook Arkadaş Etiketleme İşlemi

Facebook Arkadaş Etiketleme İşlemiFotoğraf, video ya da bi durum paylaştıgınızda arkadaşlarınızdan birini etiketlemek istermisiniz? Facebook android uygulamanızda etiketleme işlemini nasıl yapacagınızı bizimle şimdi ögrenin. Facebook uygulamasının alt kısmında durum butonu vardır ona tıklayın. Açılan ekranda gönderi yaz penceresinde ne paylaşmak istiyorsanız onu yapın. Alt kısımda böyle simge olacaktır ona dokunun. Kimi etiketlemek istiyorsanız o kişiyi seçin. Sonra üst kısımdaki ”bitti” seçeneğine tıklayın. Tüm bunları yaptıktan sonra en üstteki paylaş butonuna tıklayarak gönderinizi arkadaşlarınızla paylaşın.

Okumaya devam et

Facebook Ücretsizmidir

Facebook ÜcretsizmidirFacebook her zaman ücretsiz ve ücretsiz kalacagınıda kendi anasayfasında bildirmiştir. 13 yaşından büyük herkes facebook’a kayıt olabilir. Ayrıca facebook şirketinin çıkarmış olduğu tüm mobil uygulamalarda ücretsizdir. Bu uygulamaları google play ve diger android marketlerde bulabilirsiniz. Tabi istiyonmu.com sitemizde de bulabiliceginizi unutmayınız. 🙂

Okumaya devam et

Facebook’un Sahibi Kimdir

Facebook'un Sahibi KimdirFacebook şirketinin sahibi Mark Zuckerberg dir. Kendisi evlidir ve Amerika da yaşamaktadır. Şuanda dünyanın sayılı zenginlerinden biridir. Ayrıca facebook’un genel merkezi Menlo Park, Kaliforniya, Amerika’da bulunmaktadır. Mark Zuckerberg’den ayrı kurucu olarak bilinen isimler de Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Chris Hughes’dir.

Facebook’daki Yalanlara İnanmayın!

Facebook'daki Yalanlara İnanmayın!Facebook’da bazen profilinizi ziyaret edenleri görün, fotoğrafınıza bakanları görün gibi sahte uygulamalar oluyor. Bu tür şeylere kesinlikle inanmayınız. Çünkü bu tür uygulamalar sizin facebook hesabınızın şifresini ele geçirmek içindir. Bu tarz uygulamalar zaten çalışmaz ve böyle birşeyde yoktur. Öyle olmuş olsaydı zaten facebook şirketi kendi bir uygulama çıkarırdı ya da duyururdu.

Okumaya devam et

Facebook Gizlilik Ayarlarını Ayarlama

Facebook Gizlilik Ayarlarını AyarlamaFacebook hesabınızdaki gizlilik ayarları çok önemlidir. Çünkü profilinizde paylaştıgınız şeyler sizin özelinizdir. Haliyle özel şeylerinizi dışarıdan tanımadıgınız insanların görmesini istemezsiniz herhalde. Bu yüzden bu konuyu es geçmemenizi öneriyoruz! Gizlilik ayarları sadece facebook için degil, takıldıgınız tüm sosyal ağlar için geçerlidir. Gizliliginize önem veriyorsanız bu ayarları bi kaç dakikanınızı ayırarak bizce yapın!

Okumaya devam et

Facebook’a Fotoğraf ve Video Nasıl Yüklenir

Facebook'a Fotoğraf ve Video Nasıl YüklenirYeni çektiginiz fotoğraflarınızı ve videolarını arkadaşlarınızla paylaşmak mı istiyorsunuz. Bunu çok kolay android telefonunuzdan hemen yapabilirsiniz. Facebook hesabınıza mobil cihazınızdan baglandıktan sonra profilinize girin. Fotoğraflar bölümüne gelin ve orada fotoğraf yükle seçenegi olacaktır. Ona tıklayarak telefonunuzdaki galeriden fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz. İster toplu, isterseniz de tek tek yükleme yapabilirsiniz. Hatta yüklediginiz fotoğraflara arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz.

Okumaya devam et

Facebook’taki İlişki Durumunu Değiştirme

Facebook'taki İlişki Durumunu DeğiştirmeEvlendiniz ya da boşandınız diyelim facebook’taki ilişki durumunuzu değiştirebilirsiniz. Değiştirdiginiz zaman facebook’taki arkadaşlarınız sizin özel hayatınızla ilgili bu konuda bilgilenmiş olur. Tabi özel hayatınızı merak eden eşiniz dostunuz varsa. İlişki durumunuzu kolay yoldan değiştirebilmek için şu adımları izleyin!:

Okumaya devam et

Facebook’ta Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Facebook'ta Otomatik Video Oynatmayı KapatmaFacebook’a girdigimiz zaman sayfada gezinirken karşımıza gelen videolar otomatik olarak oynatılır. Haliyle bu da mobil verimizin kısa sürede bitmesine neden olur. Bu uygulamayı kapatmak için ise söylediklerimizi yapabilirsiniz. Uygulamanın sol üst köşesindeki simgeye tıklayınız. Karşınıza gelecek olan menüdeki uygulama ayarları bölümüne giriş yapın. Açılan ayarlar bölümünden otomatik video oynatma seçenegine tıklayınız. Daha sonra ”kapalı” seçenegine tıklayın.

Okumaya devam et

Facebook Hesabınız Neden Kapatılır

Facebook Hesabınız Neden KapatılırFacebook sizin hesabınızı belirli nedenlerden dolayı çoğu zaman kapatabilir. Hesap kapanmasının nedenlerini ise aşağıda sırasıyla belirttik. Eger sizde bu durumlardan birine maruz kaldıysanız ve hesabınızı geri almak istiyorsanız söyleyecegimiz şeyleri yapınız. %100 hesabınızı geri alırsınız diye birşey demiyoruz ama yinede şansınız %50 olacaktır.

Okumaya devam et

Facebook’ta Arkadaş Ekleme Engeli Nasıl Kaldırılıyor

Facebook'ta Arkadaş Ekleme Engeli Nasıl KaldırılıyorFacebook’un bazı kuralları vardır. Bunlardan biride ardı ardına arkadaş ekleme istegi gönderildiginde sınırlama getirmesidir. Çünkü bir kullanıcı böyle yaptıgı zaman facebook onu direktmen sahte bir kullanıcı olarak algılıyor. Haliyle algıladıgı zamanda ya hesabını donduruyor otomatik olarak ya da 30 gün ceza veriyor. Ancak 30 gün sonrasında tekrardan arkadaş ekleme talebi gönderebilirsiniz başka kişilere.

Okumaya devam et

Facebook’ta Bayan Arkadaş Nasıl Bulunur

Facebook'ta Bayan Arkadaş Nasıl BulunurFacebook’ta bayan veya erkek arkadaş bulmak için oyunlara girebilirsiniz. Mesela facebook okey oyununa girebilirsiniz. Orada bayan ya da erkek arkadaş bulabilirsiniz kendinize. Oyun oynuyorken tanışırsınız o şekilde muhabbet kurabilirsiniz. Onun haricinde öyle bir isim sallayarak arama sonuçlarında denk gelen bayanlara direkt arkadaşlık ekleme talebi göndermeyin. Çünkü kabul etmezler ve etseler bile muhabbetiniz ilerlemez. Sonra sizi ya arkadaşlıktan çıkarır ya da engeller. 😉

Okumaya devam et

Facebook Arkadaş Listesini Gizleme

Facebook Arkadaş Listesini GizlemeArkadaş listenizdeki insanları kötü niyetli insanlardan gizlemek istiyorsanız yapacagınız bir kaç işlem var. Bizim söyleyecegimiz işlemi yaptıktan sonra facebook üzerindeki arkadaş listenizi sizden başka hiç kimse göremeyecektir. Tabi isterseniz arkadaş listenizdeki kişilere açabilirsiniz. Bu işlem ancak bilgisayardan yapılmaktadır. Çünkü android uygulamasında bu işlemi gerçekleştirmek için bir seçenek mevcut degildir.

Okumaya devam et

Facebook’ta Bir Kişi Nasıl Engellenir

Facebook'ta Bir Kişi Nasıl EngellenirFacebook’ta sizi rahatsız eden biri varsa ve bu kişiyi engellemek istiyorsanız işte size çözüm yolu. Facebook’ta irtibat kurmak istemediginiz ya da sohbet etmekten hoşlanmadıgınız kişiler varsa onları direkt engelleyerek sizinle irtibat kurmasını kesebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için izlemeniz gereken yol ise şöyledir;

Okumaya devam et

Facebook’ta Arkadaş Eklemek Nasıl Yapılır

Facebook'ta Arkadaş Eklemek Nasıl YapılırFacebook arkadaş listenize yeni insanlar eklemek için yapılması gereken işlemi şimdi konumuzda sizlere detaylı olarak anlatmaya çalışacagız. Öncelikle facebook uygulamanızı android cihazınızda çalıştırın ve hesap bilgilerinizi girerek facebook’a giriş yapın. Uygulamaa üst tarafta bulunan simgeye tıklayın. Aramak istediginiz arkadaşınızı facebook’ta isim, soyisim şeklinde aratın.

Okumaya devam et

Facebook Video

Facebook Video YükleFacebook platformundaki hoşunuza giden ve izlerken çok keyif aldıgınız videolar varsa onları şimdi yayınlayacagımız program ile ücretsiz indirebilirsiniz. Arkadaşlarınızın profillerinde olan videoları ya da facebook sayfalarında gördügünüz videoları doğrudan pc ye indirebilirsiniz. Üstelik bu işlemi ise çok basit şekilde yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey videonun linkini almak ve programda istenilen yere yapıştırmak. Daha sonra tüm işlemi program kendisi yapıyor ve bilgisayarınıza videoyu indiriyor.

Okumaya devam et

Facebook Apk

Facebook Apk YükleFacebook apk’sı ile android cihazınıza facebook uygulamasını yükleyebilirsiniz ve direkt kullanıma başlayabilirsiniz. İnsanlar genelde google play’den facebook indiriyorlar ama bazı insanlar ise apk yoluyla uygulamayı kurmak istiyor. Bizde istiyonmu.com internet sitesi olarak isteyenlere apk dosyasını yayınlıyoruz. Güvenlidir ve telefonunuzdaki bilinmeyen kaynakları aktif hale getirdikten sonra yüklemesini yapabilirsiniz.

Okumaya devam et

Facebook Pc

Facebook Pc YükleFacebook’u windows 8 ya da windows 10’da kullanmak istiyorsanız sunacagımız program ile bunu yapabilirsiniz hem de ücretsiz olarak. Program facebook tarafından geliştirilmiştir ve yayınlanmıştır. Oldukça güvenlidir. Facebook’taki durum güncellemelerini ve diger gelişmeleri windowsunuzun açılış ekranında görebilirsiniz. Normalde tarayıcı üzerinden direkt giriliyor facebook’a ama bir de böyle bir program sunmuş facebook geliştiricileri.

Okumaya devam et

Facebook Messenger

Facebook Messenger YükleSizin için hayatınızdaki önemli kişilere ulaşmak her zaman önemliyse facebook’un android için olan messenger uygulamasını ücretsiz indirmelisiniz. Çünkü iletişim konusunda size kolaylık sunabilecektir. Messenger üzerinden atacagınız her mesaj için asla ücret ödemezsiniz. Sizin sadece mobil verinizi kullanır ve ekstra bir ücret talep etmez. Uygulamayı sadece facebook arkadaşlarınızla sohbet etmek için degil, telefon rehberinizdeki kişilerle sohbet etmek içinde kullanabilirsiniz.

Okumaya devam et

Facebook Lite

Facebook Lite YükleFacebook Lite müthiş bir uygulamadır. Çünkü facebook’un hafifletilmiş ve hatta küçültülmüş bir versiyonudur. Android telefonlarda kullanılır. Telefondaki depolama alanını çok az kullanır ve insanların daha çok fotoğraf, video çekmesini saglar. Uygulamayı kullandıgınız zaman uygulama içerisinden sohbet etmenizi saglar. Bunun yanı sıra 2g videoları bile izlettirir.

Okumaya devam et

Facebook Güncelle

Facebook GüncelleŞuanda facebook mobil uygulamanızı eski sürüm olarak kullanıyorsanız ve yeni sürüme güncellemek istiyorsanız bu işlemi google play store üzerinden ücretsiz yapabilirsiniz şimdi. Aslında facebook uygulaması otomatik kendini güncelleyebilmektedir. Ama sizin uygulamanız güncellenmediyse ve siz manuel olarak güncelleme yapmak istiyorsanız aşağıdaki linki kullanmanızı tavsiye ederiz.

Okumaya devam et

Facebook Okey

Facebook OkeyFacebook kullanıcılarının her zaman oynamaktan keyif aldıgı oyun okeydir. Facebook’ta bir çok farklı oyun mevcuttur oynayabileceginiz. Bunlardan biriside okey oyunudur. Malumunuz belki biliyorsunuzdur facebook’taki bazı oyunlar ücretsiz bazıları ise ücretlidir. Ama okey oyunu tamamen insanlara ücretsiz sunuluyor ve herkes istedigi gibi oynayabilir.

Okumaya devam et

Facebook Hesabı Açma

Facebook Hesabı AçmaFacebook’ta siz var olmak istiyorsanız elbetteki öncelikle kendinize bir üyelik açmanız gerekiyor. Bu üyelik hesabı ile facebook’u her zaman kullanabilirsiniz. Profilinizde paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Ve ayrıca facebook kullanan arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Hesap açma işlemi çok basittir. Android ve masaüstü bilgisayarlardan aynı yolla açılmaktadır.

Okumaya devam et

Facebook Hesabını Tamamen Kalıcı Silme

Facebook Hesabını Tamamen Kalıcı SilmeŞuanda kullanmakta oldugunuz facebook hesabınızı silmek ve daha sonra tamamen kapatmak istiyorsanız bunu artık kolayca yapabileceksiniz. İstiyonmu.com olarak sizlere facebook hesap silme linkini verecegiz ve çok kısa bir sürede hesabınızı silebileceksiniz. Yalnız hesabınızı sildikten sonra 14 gün hiç girmeyeceksiniz. Eger girerseniz hesabınız malesef silinmez. Ama girmezseniz 14. günün sonunda profilinizdeki tüm veriler bir daha geri gelmemek üzere kalıcı olarak silinecektir.

Okumaya devam et

Facebook İnternetsiz Kullanılır mı

Facebook İnternetsiz Kullanılır mıFacebook uygulamasının internetsiz çalışıp, çalışmadıgını insanlar genelde çok merak ediyorlar. Bizde meraklarını gidermek için böyle bir konuda açıklama yapalım istedik. Arkadaş facebook internetsiz malesef kullanılamaz. Çünkü wi-fi ya da normal adsl baglantınız açık olmadıgı zaman facebook uygulamasını çalıştırmaya çalıştıgınızda size baglantı yok diye uyarı verecektir.

Okumaya devam et

Facebook Kullanmanın Artıları Nelerdir

Facebook Kullanmanın Artıları NelerdirFacebook kullandıgınız zaman bir çok yönden size artısı olacaktır. Çünkü facebook diger sosyal medya uygulamaları gibi degildir aksine iletişim yönünden insanlara kolaylık saglayan nadir platformlardan biridir.

Artıları ise şunlardır;

  1. Ailenizle ve arkadaşlarınızla görüştürür
  2. Ücretsiz sohbet etme imkanı sağlar
  3. Sizi sosyal medyada arayan insanlar daha kolay bulur

Facebook Nerelerden İndirilmelidir

Facebook Nerelerden İndirilmelidirMobil facebook uygulamasını öyle her siteden indirmenizi önermiyoruz. Çünkü indirme yapacagınız zaman bilinen ve güvenilir platformlardan indirme yapınız. Mesela istiyonmu.com’dan her zaman ücretsiz facebook indirebilirsiniz. Bunun haricinde google play store , gezginler , tamindir , uptodown gibi sitelerden de indirebilirsiniz. Bu söylemiş oldugumuz sitelerde size en güvenli şekilde uygulamayı indirebilmeyi saglayacaktır.

Okumaya devam et

Facebook Android Güvenlimidir

Facebook Android GüvenlimidirFacebook Android uygulaması elbette güvenlidir. Çünkü facebook.com tarafından yapılmıştır. Yani resmi bir uygulamadır. Kullanıcılar kesinlikle uygulamayla ilgili güvenlik problemi yaşamamaktadırlar. Zaten sık sık Facebook, Inc tarafından otomatik güncelleme yapılmaktadır. Haliyle bu şekilde oldugu için her zaman facebook uygulamanız en güncel sürümde oluyor. Bu da demek oluyor ki uygulamanız daima güvenli oluyor.

Okumaya devam et

Facebook Nasıl Çalışır

Facebook Nasıl ÇalışırFacebook’u çalıştırabilmek için önce indirmeniz gerekir. İndirme işlemi yapıldıktan sonra android telefona yüklenilir. Daha sonra yükleme işlemi bittiginde, telefonun ekranına gelen facebook simgesine tıklanılarak uygulama çalıştırılır. Bu şekilde cihazınızdaki mevcut facebook uygulamasını çalıştırıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Okumaya devam et

Facebook Nasıl Kullanılır

Facebook Nasıl KullanılırAndroid için facebook’u nasıl kullanabileceginiz konusunda bilgiye sahip degilmisiniz? Şimdi isteyen insanlar için burada facebook uygulamasını nasıl kullanacaklarını anlatacağız. Öncelikle degerli arkadaşlar facebook uygulamasını sitemizden android telefonunuza ücretsiz indiriniz. İndirme işlemi bittikten sonra kurulum başlayacaktır. Kurulumda tamamlandıktan sonra telefonunuzun ekranına gelecek olan facebook simgesine tıklayın facebook’a giriş yapın.

Okumaya devam et

Facebook Nedir

Facebook NedirBaşka insanlarla ücretsiz iletişim kurmanızı ve sosyal bir takım şeyler yapabilmenizi saglayacak olan sosyal ağ platformudur. Dünya üzerinde milyonlarca her ülkeden kullanıcıya sahip bir platformdur. Facebook sayesinde uzun süredir görüşmediginiz iş arkadaşlarınızla, ailenizle ve diger insanlarla görüşebilirsiniz.

Okumaya devam et

Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials YükleEvdeki bilgisayarınızı casus yazılımlar başta olmak üzere diger kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyabilmek istiyorsanız Microsoft Security Essentials programını deneyebilirsiniz. Microsoft’un ürünüdür ve oldukça iyidir. Kurulumu son derece basit, kullanımı ise çok kolay. Programı yükledikten sonra bilgisayarınızın güvende olup olmadıgını anlayabilmeniz içinde size bazı seçenekler sunuyor.

Okumaya devam et

Avg Ultimate

Avg Ultimate YükleAvg virüs programı hem sizin için hem de aileniz için iyi bir antivirüs programı olacaktır. Kurdugunuz her bilgisayarda sistemi koruma kapsamına alır. En kötü virüsleri bile engeller. Ayrıca sizin avg’yi güncellemenize gerekde yoktur. Yeni bir sürümü çıktıgın zaman resmi sitesinden indirmenizede gerek yok. Çünkü tüm bunların hepsini program kendiliginden yapabilmektedir. Önceden güncellemeyi kendi yapmıyordu insanlar manuel olarak indiriyorlardı. Şimdi ise böyle birşey kalmadı artık! Çünkü avg kendini baya bi geliştirdi desek yalan olmaz. 🙂

Okumaya devam et

Avira

Avira YükleTamamıyla ücretsiz bir antivirüs programı arayanlardansanız eger istiyonmu.com’da size avira’yı sunuyoruz. Avira diger virüs programları gibi anlaşılır menüleri ve diger seçenekleriyle sizi kendinden memnun bırakacaktır. Kişisel bilgisayarınızı virüslere karşı korumak istiyorsanız avira sizin için iyi bir seçenektir. Örneğin internetten indirdiginiz dosyalarda zararlı bir yazılım varsa siz açmadan önce direkt o dosyayı engeller. Makro virüslerini tanır ve sisteme verilen zararı onarır.

Okumaya devam et

Kaspersky

Kaspersky YükleKaspersky’nin yayınladıgımız sürümü ev kullanıcıları içindir. Evinizdeki bilgisayarınızın sistemine virüs, trojan vebenzeri şeylerin bulaşmasını istemiyorsanız kaspersky ile sistemi güvene alabilirsiniz. Her geçen gün yeni yeni virüsler ortaya çıkıyor. Haliyle bu durumda bazı virüs programları çok etkili olamıyor. Ama kaspersky’nin veritabanı sürekli kendini güncellediginden dolayı böyle bir sorun bu programda olmuyor.

Okumaya devam et

Avast

Avast YükleAvast gelmiş geçmiş günümüzdeki en iyi virüs koruma programıdır. Kolay kullanımıyla bilgisayarınızı web’den gelebilecek her türlü tehtite karşı koruyacaktır. İnternet koruması, e-posta koruması ve diger modülleriyle adeta sisteminizi güvenli bir kale haline getirecektir. Tabiki sadece bunları yapmakla kalmıyor. P2P ve anlık mesajlaşma içinde kendi içerisindeki  güvenlik modüllerini kullanmaktadır.

Okumaya devam et

Malwarebytes

Malwarebytes YükleZararlı yazılımları kaldıran bir araçtır. Kullanımı kolaydır ve oldukça etkilidir. Zararlı yazılımları sisteminizden kovmak için etkili bir çözüm arıyorsanız malwarebytes size önerebilecegimiz güzel yazılımlardan biridir. Sizi zararlı yazılımlardan kurtarmak için kendi oluşturdugu teknolojisini kullanır. Bilgisayarınızda çalışan her programı incelemeye alır ve takip eder. Tehtid oluşturanları ise engeller ve sollandırır.

Okumaya devam et

FileZilla

FileZilla YükleFilezilla programı açık kaynak kodludur ve popüler ftp programlarından biridir. Eger ki şuan ftp programına ihtiyacınız varsa filezillayı indirmenizi öneririz. Dosyaları sunucuya aktarma konusunda profesyoneldir. Çünkü internetiniz koptugunda tekrar geldiginde kaldıgı yerden aktarım işlemine devam edebiliyor. Özel bir çok komuta destek veriyor. Firewall destegi vardır.

Okumaya devam et

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop YükleAdobe Photoshop, gelişmiş fotoğraf düzenleme programıdır. Ne yazık ki bu programı acemi bilgisayar kullanıcıları kullanamazlar. Çünkü profesyonellere hitap ediyor. Program üzerinde hayalini kurdugunuz resimleri yapabilirsiniz. Tabi bu işlemi yapmak hem becerinize hem de adobe photoshop programını bilmenize kalmış birşeydir. Eger programın nasıl kullanılacagını ögrenmek istiyorsanız youtube’da bir çok adobe photoshop ile ilgili yardımcı videolar mevcuttur.

Okumaya devam et

Windows Live Movie Maker

Windows Live Movie Maker YükleVideo yapmak istiyorsanız kendi filmlerinizi oluşturabileceginiz harika bir programdır. Piyasadaki diger video yapma, düzenleme programlarına göre movie maker gayet iyidir. Acemi pc kullanıcıları bile movie maker üzerinde fotoğraflardan tutunda normal video görüntülerine kadar her türlü şekilde videolar oluşturabilir. Ayrıca oluşturdugunuz videoları cd’ye ya da dvd’ye yazdırabilirsiniz. Youtube gibi popüler video paylaşım sitelerinede yükleyebilirsiniz.

Okumaya devam et

VPN Unlimited

VPN Unlimited Yükleİnternet ortamındaki engelli sitelere giriş yapma konusunda ve anonim gezinmede yardımcı olan güzel bir vpn programıdır. Hem hızlı hem de iş görüyor. Biliyorsunuz ki ülkemizde sık sık siteler kapatılıyor ve çoğu zaman istedigimiz web sitelerine erişim saglayamıyoruz. Vpn unlimited ise bu engeli kaldırıyor ve bizim rahat bir şekilde internette özgürce surf yapmamızı saglıyor.

Okumaya devam et

UltraSurf

UltraSurf YükleUltrasurf piyasadaki işe yarayan ve düzgün çalışan proxy programlarından biri. Bazı programlar ne yazık ki belli bir süre çalıştırıldıktan sonra ücret isteyebiliyor veya çalışmıyor. Ama ultrasurf programı kesinlikle böyle degil. Ne kadar kullanırsanız kullanın sizden ücret talep etmiyor. Her çalıştırıldıgında ve kullanılmaya başlanıldıgında değişik proxyler üretiyor. Yani IP adresiniz sürekli degişken oluyor. Gerçek IP adresinizi web sitelerinden gizliyor!

Okumaya devam et

Adobe Flash Player

Adobe Flash Player web ortamındaki flash oyunları, dinamik web sitelerini ve videoları oynatabilen ufak bir boyuta sahip tarayıcı eklentisidir. Firefox, Chrome ve diger bilinen tarayıcılarla uyumlu çalışır ve sisteme kuruldugu andan itibaren direkt mevcut tarayıcınıza entegre olur. Kurulum aşaması çok kısa bir sürede gerçekleşir ve güncelleme yapacagınız zaman sizin hiç birşey yapmanıza gerek yoktur. Çünkü adobe flash player kendini otomatik günceller.

Okumaya devam et

Recuva

Recuva YükleSilinen dosyaları kurtarma programı arıyorsanız mutlaka recuva kullanın. %100 olmasada, %80 silinen dosyaları geri getirebiliyor. Fotoğraflarınızı ya da müzik dosyalarınızı yanlışlıkla sildiyseniz ve silinenleri kurtarmak istiyorsanız recuva itinalı bir şekilde geri getirmek için iyi bir hizmet veriyor. Programın küçük bir boyuta sahip olması ve ücretsiz olması  çok iyi bu konuda.

Okumaya devam et

Windows 10

Windows 10 YükleWindows 10 işletim sistemi yeni çıkartılmıştır. Diger microsoft’un çıkardıgı işletim sistemlerine göre daha fazla özelligi bulunmaktadır. Tasarımı, işlevselligi ve kullanılabilinirligi bizim testimize göre çok iyi bir durumdadı. Windows 8’de olmayan başlat menüsü windows 10’da mevcuttur. Şuanda lisanslı bir işletim sistemi kullanıyorsanız windows 10’a ücretsiz yükseltme yapabilirsiniz. Ama kullanmıyorsanız microsoft.com üzerinden ücretini ödeyerek satın alabilirsiniz.

Okumaya devam et

Deep Freeze

Deep Freeze YükleDeep Freeze genelde internet kafecilerin kullandıgı bir program olsada ev kullanıcılarıda tercih edebilirler. Program windowsunuzu koruyor ve yeniden başlattıgınız da sanki hiç bir program çalıştırılmamış gibi eski haline getiriyor. Deep Freeze bilgisayarınızda aktif iken her türlü şeyi deneyebilirsiniz. Zararlı yazılımlardan tutunda girmek isteyipte virüs bulaşır diye giremediginiz siteler varsa onlara bile girebilirsiniz. Çünkü deep freeze programı sizi koruyor olacak siz ne yaparsanız yapın.

Okumaya devam et

Sandboxie

Sandboxie YükleSandbox temelli izalasyon programı arıyorsanız eger ücretsiz sandboxie kullanabilirsiniz. Örneğin şüphe duydugunuz programlar varsa veya zararlı gördügünüz bunları işletim sisteminize zarar vermeden denemek istiyorsanız sandboxie sizi koruma altına alır. Böylece istediginiz programı herhangi bir zarar görmeden direkt kullanabilirsiniz. Program türkçe dil destegine sahip oldugu için kullanımındada herhangi bir sıkıntı yaşamayacagınızı belirtmek isteriz.

Okumaya devam et

Advanced SystemCare

Advanced SystemCare YükleMicrosoft Windows işletim sisteminizi onarmak için ve bazı hataları ortadan kaldırabilmek için advanced systemcare programından yardım alabilirsiniz. Bilgisayarı optimize etme konusunda oldukça güçlü bir programdır. Sadece tek tıklamayla bir çok işlemi yapabilir. Size hem çözüm üretir hem de sisteminizi korur. Spyware ve adware gibi zararlı yazılımları ortadan kaldırır. Sistemde mevcut olan güvenlik açıklarınıda kapatır.

Okumaya devam et

Unlocker

Unlocker YükleUnlocker, bilgisayarınızdan silmek isteyipte silemediginiz dosyalar varsa onları hem silmenizi hem de kaldırabilmenizi saglar. Bazen internetten indirdigimiz programlar olur haliyle. Bu programlardan memnun kalmadıgımız zaman kaldırmak isteriz sistemimizden. Ama öyle programlar oluyor ki kalkmıyor. Haliyle bu da çok sinir bozucu bir durum oluyor. İşte böyle birşey yaşadıgınızda sizin imdadınıza koşacak olan program unlocker’dir.

Okumaya devam et

Opera

Opera YükleOpera belkide çok ismi duyulmayan bir web tarayıcısıdır. Ama pc’de kullanmaya başladıgınızda emin olun çok memnun kalacaksınız. Çünkü esnek yapısı, anlaşılır menüleri ve turbo hızıyla en iyi tarayıcı olmayı hakediyor. Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi tarayıcılardan dolayı haliyle insanların opera’yı pek kullanmaya fırsatları kalmadıgını düşünüyoruz. Ama opera kullanmaya bir defa başladıgınızda daha sonraki zamanlarda bu söyledigimiz chrome ve firefox tarayıcılarını kullanmayacaksınız.

Okumaya devam et

Ares

Ares YükleAres p2p dosya paylaşım yazılımıdır. Windows işletim sisteminde kullanılır. Ayrıca geniş bir kullanım agına sahiptir program. Ares sayesinde dosya indirmeleri yapabilirsiniz. Yapacagınız indirmeleri isterseniz çoklu olarak yapabilirsiniz. İndirme hızı ise en yüksek şekilde olacaktır. Asla diger indirme yöneticileri gibi degildir. Aksine ares bu konuda daha uzmandır.

Okumaya devam et

MediaGet

MediaGet Yükleİnternet üzerinden sürekli dosya vb şeyler indiren biriyseniz eger mediaget size birden fazla seçenek sunacak olan torrent indirme programlarından sadece biridir. Ses, oyun veya video gibi şeyler indirmek istiyorsanız mediaget programını pc üzerinde bulundurabilirsiniz. Hem hızlı hem de bir o kadar pratik olan bu program sayesinde kolay dosya indirmeleri yapabileceksiniz!

Okumaya devam et

Internet Explorer

Internet Explorer YükleHem hızlı hem de bilgisayarda gayet akıcı bir şekilde çalışabilen en güzel tarayıcılardan biridir. Windows ile birlikte gelen Internet Explorer sayesinde web’de daha hızlı takılabileceksiniz ve her türlü web sitesini daha hızlı yükleyerek, her işleminizi en basit şekilde yapabileceksiniz. Internet Explorer her ne kadar sistem kaynaklarını biraz fazla kullansada diger tarayıcılara göre çok çok iyidir. Zaten windows’un standart tarayıcısıdır.

Okumaya devam et

Firefox

Firefox YükleMozilla Firefox, günümüzde insanların en çok kullandığı web tarayıcılardandır. Google Chrome’dan sonra gelen 2. tarayıcıdır. Hız, kolaylık, windows’da akıcı bir şekilde çalışması firefox’un temel özelliklerinden bir kaçıdır. Para için yapılan bir tarayıcı olmadıgı için tamamen insanlara hizmet verme yöneliginde yapılmış bir tarayıcıdır. Firefox’un kendine özel eklentileri vb şeyleride mevcuttur. Gizli pencere, yeni sekme, Sync, Eklentiler, Özelleştirmeler gibi çok fazla özelligi bulunuyor.

Okumaya devam et

Yandex

Yandex YükleYandex Browser ile henüz tanışmadınız mı? Bizce eger tanışmadıysanız çok şey kaçırmışsınız demektir. Çünkü web tarayıcıları arasındaki en yeni olanı ve bir o kadar da hızlı olanıdır. İnternet ortamında web sitelerini hızlı yüklemek istiyorsanız ve surf yaparken asla yavaş takılmak istemiyorsanız yandex kullanmalısınız. Yandex kullanıcıya her türlü kolaylığı saglıyor. Chromium tabanlı bir tarayıcı ama asla google chrome gibi degil. Yani aklınıza direkt google chrome gelmesin! Çünkü ikisinin arasında daglar kadar fark var.

Okumaya devam et

WinZip

WinZip YükleDosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosyaları açma programıdır. Ayrıca cd ve dvd dosyalarını istenilen zamanda direkt yazdırabilir. Mevcut elinizdeki zip dosyalarınızıda ftp yoluyla upload’da yapabilmektedir. Elinizde çok fazla sayıda resim varsa ve bu resimleri sıkıştırmak istiyorsanız winzip’i mutlaka kullanmalısınız. Winzip sadece bunları yapmaklada kalmayıp birden fazla özelliginide size sunuyor. Mesela bunlar aşağıdaki gibidir;

Okumaya devam et